• Nabíjacie programy
  • Firmy
  • Domácnosti
  • Mestá
  • Mapa nabíjacích staníc
  • O nás
  • Klientska zóna

O nás

100 - ročná tradícia energetickej skupiny ZSE

Za značkou ZSE Drive stojí 100‑ročná tradícia Skupiny ZSE, ktorá je súčasťou najväčšej európskej energetickej skupiny E.ON.

Elektromobilita predstavuje dôležitú súčasť energetickej transformácie 21. storočia, v ktorej zohrávajú E.ON aj ZSE kľúčovú úlohu. Sme hrdí na to, že stojíme na čele nového sveta energií a veríme, že ZSE Drive je jedným z riešení, ktoré nám pomôžu vytvoriť ekologickú a udržateľnú budúcnosť pre všetkých.

Skupina E.ON

Skupina E.ON je jedným z rozhodujúcich hráčov na trhu s energiami v Európe. Zamestnáva viac než 70 000 ľudí v 11 krajinách a patri k svetovej technologickej špičke v oblasti energetiky a elektromobility.

Na prahu štvrtej priemyselnej revolúcie vedúcej k novému, udržateľnému svetu energie vnímame svoju pozíciu energetického lídra ako veľkú príležitosť zmeniť svet k lepšiemu, ale aj veľkú zodpovednosť za to, aká bude budúcnosť nás a našich detí. Našou ambíciou je zohrať kľúčovú rolu v energetickej transformácii, ktorá v blízkej dobe úplne zmení naše vnímanie energie v spoločnosti a prinesie úplne nové prístupy k výrobe, spotrebe a zdieľaniu jej zdrojov. Sme radi, že ste v tom s nami - len spolu totiž môžeme využiť príležitosti prichádzajúcej energetickej revolúcie a stať sa spolutvorcami lepšieho sveta energetiky.

Viac o skupine E.ON

Skupina E.ON je jedným z rozhodujúcich hráčov na trhu s energiami v Európe

+70 tis.

Zamestnancov

11

Krajín Európy

300

Partnerov

15 tis.

Nabíjacích staníc

Skupina ZSE

Skupina ZSE ako súčasť skupiny E.ON výrazne prispieva k pozitívnym energetickým zmenám na Slovensku.

Okrem prevádzkovania distribučnej sústavy elektrickej energie a poskytovania energie z obnoviteľných zdrojov je jednou z našich kľúčových aktivít aj ZSE Drive, jedno z najmodernejších riešení pre elektromobilitu v Európe. Veríme, že práve elektromobilita zohráva kľúčovú úlohu v energetickej transformácii 21. storočia, a preto je pre nás ZSE Drive veľmi dôležitou súčasťou portfólia, ktorú plánujeme aj v spolupráci s pribúdajúcimi partnermi ďalej vylepšovať a rozvíjať.

Viac o skupine ZSE

Spoznajte výhody ZSE Drive

So ZSE Drive vás čaká:

ZSE Drive

Energia zo 100% udržateľných zdrojov

ZSE Drive

Transparentné náklady za nabíjanie

ZSE Drive

Vyše 100 nabíjacích staníc v SR

ZSE Drive

Bezpečné a moderné formy platenia

ZSE Drive

Technológie pre optimalizáciu nákladov

ZSE Drive

15 000 staníc od 300 partnerov v celej Európe

Európske projekty elektromobility

Skupina ZSE je vďaka pozícii v skupine E.ON súčasťou dôležitých projektov EÚ v oblasti elektromobility a plánovaných európskych transkoridorov. Jedným z najväčších programov EÚ v oblasti dopravy je Connecting Europe Facility, ktorého sa Skupina ZSE zúčastňuje v kategórii Transport.

Čo je Connecting Europe Facility?

Connecting Europe Facility, alebo CEF, je kľúčovým nástrojom Európskej Únie, ktorý cielenými investíciami do infraštruktúry podporuje rast ekonomiky, zamestnanosť a konkurenciu. Podporuje predovšetkým efektívne, udržateľné a spolupráci otvorené európske siete v oblasti dopravy, energií a digitálnych služieb. CEF slúži ako katalyzátor podnikania v inovatívnych sektoroch, čím robí cestovanie po Európe jednoduchšie a ekologickejšie a prispieva tak k efektívnejšej spolupráci medzi krajinami, firmami aj jednotlivcami.

Viac o CEF
EAST-E

Program EAST-E je súčasťou globálnej podpory elektromobility v cestnej doprave. Jeho cieľom je motivovať krajiny k budovaniu otvorených sietí rýchlych nabíjacích staníc elektromobilov a vytvárať podmienky, v ktorých budú elektromobily výhodným riešením pre konečného spotrebiteľa.

NEXT-E

Program NEXT-E spája lídrov z energetického sektoru s výrobcami automobilov, aby spolu pomohli vytvoriť férovú sieť nabíjačiek elektromobilov. Tá má dopomôcť k tomu, aby sa elektromobily stali konkurencieschopnou alternatívou áut so spaľovacím motorom.

FAST-E

Program FAST-E je v súčasnosti najväčším projektom pre infraštruktúru elektromobility pod záštitou Európskej Únie. Jeho cieľom je analyzovať správanie používateľov, ako aj technologické a obchodné rozhodnutia na vznikajúcom trhu elektromobility, aby bolo tieto poznatky možné využiť pri širšom zavádzaní e-mobility do praxe.

FAST-E

Program URBAN-E je medzinárodným projektom, ktorý podporuje rozvoj elektromobility a znižovanie znečistenia ovzdušia v mestách prostredníctvom rozširovania infraštruktúry nabíjacích staníc pre elektromobily a ich prepojenia na iné druhy dopravy.

FAST-E

Program MULTI-E je globálnym projektom zameraným na oblasť mestskej a diaľkovej dopravy, ktorého cieľom je vytvoriť v rámci podporeného regiónu integrovanú sieť služieb multimodálnej mobility aj vďaka dostupnému výberu čistých pohonných hmôt.

Chcete vedieť viac?

Radi vám zodpovieme akékoľvek otázky alebo poradíme s rozhodovaním a riešeniami pre elektromobilitu. Stačí nám napísať alebo zavolať.

Adresa

Západoslovenská energetika, a.s. (ZSE) Čulenova 6 816 47 Bratislava